Aktualności

Podziękowania

Edycja 2019 Konkursu Wiedzy o Energetyce PW już za nami. Arkusze rozwiązane, dyplomy rozdane, a nowi potencjalni studenci MEiLu poznani.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, zarówno etapu eliminacyjnego, jak i finałowego. Składamy też serdeczne gratulacje rodzicom i opiekunom, którzy przygotowali finalistów na energetyczną potyczkę z innymi uczestnikami. Mamy nadzieję, że spełniliśmy Wasze oczekiwania. Fotogaleria zostanie udostępniona na stronie Konkursu, jak tylko się ona pojawi.

Do zobaczenia w następnej edycji Konkursu Wiedzy o Energetyce PW.

Co ze sobą zabrać?

Drodzy finaliści,

Etap finałowy jest już tuż tuż. Przypominamy, że konieczne jest zabranie ze sobą wydrukowanego zgłoszenia do Konkursu oraz dokumentu tożsamości (legitymacja to wybór optymalny).

Ponadto, dozwolone jest używanie kalkulatorów (także naukowych), zatem polecamy je zabrać. Przydadzą się także długopisy/pióra, ołówek, gumka i linijka 😉

Chcemy też przypomnieć, że wejście do ITLiMSu znajduje się od strony ulicy Nowowiejskiej (przy bramie znajduje się instrukcja jak dojść do wejścia). Przypominamy, że widzimy się już o 10:45 w sali A2. See you soon.

Zmiana sali

Drodzy Finaliści,

Z uwagi na wydarzenia losowe zaszła potrzeba zmiany sali odbywania się etapu finałowego Konkursu. Finał Konkursu odbędzie się w sali A2 w Instytucie Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej (ITLiMS). Znajduje sie on przy ulicy Nowowiejskiej 42, 00-665 Warszawa.

Godzinowy harmonogram pozostaje bez zmian, zmianie ulega jedynie sala spotkania organizacyjnego i miejsce rozwiązywania arkusza (obie sale smieniaja sie na salę A2 w ITLiMSie.

10:45 – spotkanie organizacyjne (sala A2, ITLiMS);

11:15 – rozpoczęcie rozwiązywania arkusza konkursowego (sala A2, ITLiMS);

13:15 – koniec rozwiązywania arkusza;

około 13:30 – obiad dla uczestników Konkursu oraz ich opiekunów (miejsce podane zostanie na spotkaniu organizacyjnym);

około 15:00 – ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie dyplomów

Pamiętajcie, że finał już w przyszłym tygodniu. Stay tunned

Harmonogram etapu finałowego

Drodzy finaliści,

Etap finałowy Konkursu Wiedzy o Energetyce PW odbędzie się we wtorek, 26 listopada 2019r. w Instytucie Techniki Cieplnej (ITC), ul. Nowowiejska 21/25, 00-665 Warszawa. Poniżej znajduje się harmonogram Konkursu:

10:45 – spotkanie organizacyjne (sala 410a, 4. piętro ITC);

11:15 – rozpoczęcie rozwiązywania arkusza konkursowego (sala T105, 1. piętro ITC)

13:15 – koniec rozwiązywania arkusza

około 13:30 – obiad dla uczestników Konkursu oraz ich opiekunów (miejsce podane zostanie na spotkaniu organizacyjnym)

około 15:00 – ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie dyplomów

Już nie możemy się doczekać Waszej wizyty na Politechnice Warszawskiej. Stay tunned.

Uwaga: Z uwagi na remont odbywający się na Wydziale MEiL, godziny mogą ulec drobnej zmianie (+/- 15-20 min). O wszystkim będziemy na bieżąco informować na naszej stronie.

WYNIKI ELIMINACJI!!!

Drodzy uczestnicy, punkty zostały podliczone. W tabeli poniżej znajdują się finaliści Konkursu Wiedzy o Energetyce PW.

Hubert Stec Bielska Szkoła Przemysłowa Technikum nr 1
Jakub Duława Bielska Szkoła Przemysłowa Technikum nr 1
Patryk Badura Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe
Piotr Tomanek Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe
Artur Radwański Zespół Szkół Energetycznych
im. prof. Kazimierza Drewnowskiego
Paweł Kowalski Zespół Szkół Energetycznych
im. prof. Kazimierza Drewnowskiego
Sławomir Stawnicki Zespół Szkół Elektrycznych
Jacek Głowacki Zespół Szkół Elektrycznych
Kacper Wiczuk Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1
Technikum Mechatroniczne nr 1
Mateusz Bielawski Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1
Technikum Mechatroniczne nr 1
Stanisław Paszek Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. T. Kościuszki
Kamil Śmieja Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. T. Kościuszki
Kamil Kania Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. T. Kościuszki
Sebastian Całka Zespół Szkół nr 36 im. Marcina Kasprzaka
Adam Szatyłowicz Zespół Szkół nr 36 im. Marcina Kasprzaka
Łukasz Nikodymczuk Zespół Szkół nr 36 im. Marcina Kasprzaka
Igor Szymorek Zespół Szkół Politechnicznych
im. Komisji Edukacji Narodowej
Jakub Walczak Zespół Szkół Politechnicznych
im. Komisji Edukacji Narodowej
Jakub Wójcik Zespół Szkół Politechnicznych
im. Komisji Edukacji Narodowej
Paulina Węglorz Zespół Szkół Technicznych Technikum nr 1 im. Stanisława Staszica
Kacper Wojaczek Zespół Szkół Technicznych Technikum nr 1 im. Stanisława Staszica
Kamil Białek ZSP nr 1 im. Ludwika Czyżewskiego
Krystian Włodarczyk ZSP nr 1 im. Ludwika Czyżewskiego

Zgodnie z paragrafem 10 ust. 3 Regulaminu Konkursu, decyzją Komisji Konkursowej, do finału Konkursu zostało przyjętych 23 uczestników. Ma to związek z równą liczbą punktów zdobytych przez przedstawicieli danych szkół, który uzyskali wyniki kwalifikujące ich do udziału w drugim etapie Konkursu.

Wszystkim uczestnikom eliminacji serdecznie dziękujemy za udział, zaś finalisom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na finał.

16.10.2019

Konkurs właśnie się rozpoczął!

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia oraz dobrej zabawy.

Zmiana puli pytań

Drodzy uczestnicy

W ramach przeprosin za opóźnienia w ostatnich dniach, Komisja Konkursowa postanowiła zmienić pulę pytań. Będziecie mieli do rozwiązania 30 pytań o niższej skali trudności, zatem 60 min dalej powinno Wam w zupełności wystarczyć. Życzymy powodzenia i trzymamy za Was kciuki.

Przebieg Konkursu

Pojawiły się pewne wątpliwości, a zatem pragniemy je rozwiać

Test ma specjalne bramki czasowe. Możliwość rozwiązywania testu jest tylko w godzinach 9:45-11:15. Na serwer logować się można nieograniczoną liczbę razy, jednak jest tylko jedno podejście do rozwiązanie testu konkursowego. Aby dysponować maksymalną ilością czasu na rozwiązanie testu, trzeba rozpocząć rozwiązywanie pytań do godziny 10:15. Oczywiście, rozpoczęcie rozwiązywania pytań jest też możliwe później, jednak wtedy uczeń nie będzie dysponował pełną godziną zegarową, tylko czasem jaki pozostał do godziny 11:15. W razie pytań i niejasności prosimy o kontakt mailowy. Stay tunned.

Test próbny

Chcielibyśmy bardzo przeprosić, ale z powodu problemów technicznych, które powstały nie z naszej winy, obecnie test próbny nie jest dostępny. Z tych samych problemów wynikało także spóźnienie w przekazaniu Wam kodów do logowania na serwer. Zrobimy co w naszej mocy, aby test ten pojawił się jeszcze dziś wieczorem i wszyscy chętni mogli z niego skorzystać. Jeszcze raz przepraszamy za niedogodności.

UWAGA!!!

Na podane przez Was maile zostały wysłane wiadomości dotyczące logowania do Konkursu. Bardzo prosimy o zalogowanie się na platformę konkursową w celu zweryfikowania poprawności danych osobowych. Jeżeli nie dostaliście od nas maila, prosimy o niezwłoczny kontakt z nami.

15.10.2019

Jak tylko wyślemy Wam kody, to natychmiast Was poinformujemy. Stay tunned

14.10.2019

Z powodu problemów technicznych nie jesteśmy w stanie dziś, tj. 14 października rozesłać maili z hasłami do uczestników. Maile te zostaną wysłane jutro, tj. 15 października o godzinie 9:00. Serdecznie prosimy uczestników o sprawdzenie jutro czy otrzymali od nas maile. Jeśli tak, prosimy o zalogowanie się na własne konta zgodnie z instrukcją znajdującą się w zakładce „materiały do pobrania” na stronie w celu przyzwyczajenia się do obsługi serwera konkursowego. Prosimy też zwrócić uwagę na fakt, że wiadomość od nas może znaleźć się w Spamie, więc prosimy o sprawdzenie również tej możliwości. Jeśli taki mail nie zostanie otrzymany przez uczestnika, prosimy o NIEZWŁOCZNY kontakt z nami. Wszystkie informacje są na bieżąco udostępniane w zakładce „aktualności” na stronie Konkursu.  Przepraszamy bardzo za niedogodności.

12.10.2019

Prosimy również o dokładne sprawdzanie poczty elektronicznej (foldery spamu, ofert, etc.) oraz śledzenie naszej strony na bieżąco. Stay tunned.

11.10.2019

Uwaga uczestnicy
W poniedziałek 14 października na Wasze adresy mailowe zostaną wysłane loginy i hasła do zalogowania się na serwer konkursowy. Instrukcje logowania zostały udostępnione w zakładce „Materiały do pobrania” na naszej stronie. Prosimy o zalogowanie się na serwer, żeby sprawdzic czy wszystko działa jak należy. W przypadku problemów prosimy o niezwłoczny kontakt z nami.

Dostęp do serwera będziecie mieli od momentu otrzymania haseł. Prosimy o zalogowanie się, żeby sprawdzić czy wszystko działa jak należy. Dostępny będzie „test próbny”, który pozwoli Wam nauczyć się obsługi serwera. Dostęp do testu konkursowego będzie w środę 16 października w godzinach 9:45-11:15. Tylko w tych godzinach korzystanie z testu konkursowego będzie możliwe. Możliwe jest jednokrotne włączenie testu. Od momentu wejścia do testu będziecie mieli jedną godzinę zegarową na rozwiązanie 25 pytań zamkniętych o jednej poprawnej odpowiedzi. W razie jakichkolwiek wątpliwości nie krępujcie się do nas pisać. Stay tunned.

10.10.2019

W zakładce „Materiały do pobrania” znajduje się instrukcja zawierająca sposób logowania się do strony konkursowej oraz opis przebiegu Konkursu. Uczestników prosimy o zapoznanie się z plikiem.

6.10.2019

Drodzy uczestnicy

Na Wasze adresy mailowe (podane w formularzach zgłoszeniowych) zostały wysłane potwierdzenia uczestnictwa w Konkursie. Jeżeli ktoś w Was takiego maila nie otrzymał prosimy o niezwłoczny kontakt z naszym Zespołem, ponieważ dalsze instrukcje dotyczące udziału w Konkursie będą Wam przesyłane właśnie na te adresy mailowe. Śledźcie naszą stronę – niedługo będą na niej kolejne informacje.

5.10.2019

Pragniemy serdecznie poinformować, że I etap Konkursu Wiedzy o Energetyce PW rozpocznie się w środę 16 października o godzinie 9:45 i będzie trwał jedną godzinę zegarową. Dalsze informacje pojawią się już w najbliższych dniach.

Jeżeli szkoła miałaby problem z zarezerwowaniem sali komputerowej na tę godzinę, prosimy o maila na nasz adres konkurs.energetyczny@itc.pw.edu.pl do najbliższej środy 9 października.

3.10.2019

Czas na zapisywanie się dobiegł końca. Serdecznie dziękujemy Wam wszystkim za zgłoszenie się do Konkursu.

W niedalekiej przyszłości, na Wasze adresy mailowe (te, które podaliście na formularzach) zostaną wysłane dalsze informacje. Stay tunned.

25.09.2019

Szanowni Państwo,

Na formularzach zgłoszeniowych udostępnionych na naszej stronie pojawił się błąd. Podany w nich adres mailowy jest niepoprawny. Jeżeli wysłali już Państwo wiadomości na niewłaściwy adres, to proszę się nie martwić, ten adres nie istnieje. Poprawnym adresem mailowym, na który należy przesyłać zgłoszenia jest adres: konkurs.energetyczny@itc.pw.edu.pl

Serdecznie przepraszamy za pomyłkę, formularze zostały poprawione i zawierają już poprawny adres. Prosimy o sprawdzenie, czy Państwa zgłoszenia zostały wysłane na poprawny adres mailowy. Jeszcze raz serdecznie przepraszamy.

Zespół Konkursu Wiedzy o Energetyce PW

Zgłoszenia – 23.09.2019

Przypominamy, że uczniowie zgłaszają się do Konkursu poprzez przesłanie na nasz adres mailowy konkurs.energetyczny@itc.pw.edu.pl skanu wypełnionego formularza zgłoszeniowego. Czekamy na Wasze zgłoszenia.

Zgłoszenia – 16.09.2019

Od dziś przyjmujemy zgłoszenia do Konkursu Wiedzy o Energetyce PW. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oraz wzięcia udziału.